Hotel Bania


Codziennie mają miejsce nowe wydarzenia w Białce Tatrzańskiej. Dzięki wieściom, możesz zawsze być na bieżąco i zobaczyć, jak dużo się u nas dzieje.

Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania

Wakacje już za nami...

Wakacje w tym roku były bardzo intensywne i bogate zarówno w rozrywki kulturalne, sportowe jak i nowości. Nadszedł więc czas podsumowań...

Koncerty Kultury na Bani po raz pierwszy suportowały młode zespoły w ramach konkursu "Front Kulturalny", który organizował i wspierał Hotel Bania. Kultura zyskała także nowy cykl piątkowych koncertów coverujących, w ramach których usłyszeliśmy hity z repertuaru m.in.: ABBA, Lady Gaga, czy Anny Jantar.

 

Pierwszy raz odbyła się Goniacka, byliśmy uczestnikami kolejnej już edycji Festiwalu Kolorów i zawodów Cross Monster. Jubileuszowy XX Festyn Białczański był pełen emocji a Festiwal Moskola dawał się odkryć w każdą niedzielę odkrywając magię regionalnego placka w akompaniamencie kapeli góralskiej.

Serca dzieci skradł dmuchany plac zabaw w Termie Bania, a w Ogrodzie Zabaw wszystkich pochłonęła wielka poducha i wodny ślizg.

 

Dziękujemy wszystkim za to lato! Czekamy na kolejne wakacje i mamy nadzieję, że razem z nami spędzicie je w Białce Tatrzańskiej :)

 

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
1 września 2016

Hotel Bania ponownie nominowany do World Ski Awards!

Nasz hotel po raz kolejny został nominowany do prestiżowego konkursu World Ski Awards. Organizatorzy konkursu nagradzają ośrodki i stacje narciarskie oraz hotele związane z turystyką zimową. 

Zeszły rok przyniósł nam nagrodę gówną w kategorii Poland's Best Ski Hotel, a rok 2016 przyniósł kolejną okazję do uzyskania tego tytułu.

Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych sympatyków - jeśli lubicie spędzać ferie w Hotelu Bania i szusować na stokach Kotelnicy, nie zapomnijcie oddać na nas głosu pod adresm http://worldskiawards.com/award/poland-best-ski-hotel/2016

Do zobaczenia w sezonie zimowym 2016/17!

 

 

Hotel Bania ponownie nominowany do World Ski Awards!
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
26 sierpnia 2016

Goniacka - 3-dniowy Festiwal Biegowy 26-28 sierpnia 2016

Już w najbliższy piątek rozpocznie się „Goniacka Białka Tatrzańska“, czyli 3 dni biegowych zmagań pod Tatrami. Wielu biegaczy przygotowywało się już od początku kwietnia, aby już w najbliższy weekend zmierzyć się z trasami, na wielu dystansach, wśród nich nawet ultra maratońskim - 52 km

Goniacka - 3-dniowy Festiwal Biegowy 26-28 sierpnia 2016

Zabawa zacznie się w piątek o 12:00 dziesięcio kilometrowym biegiem o żartobliwej nazwie „Dycha cy nie dycha?“ i potrwa do poźnych godzin popołudniowych w niedzielę. W ciągu tych kilku dni organizatorzy przewidzieli 9 biegów (m.in "Bieg Krasnych Dziewek", czy 52 KM "Rąbanica na pół setki", bieg dla dzieci), zajęcia artystyczne, zajęcia zumby, nordic walking i wiele innych atrakcji dla całcyh rodzin.

 

Od strony muzycznej spodziewamy się aż 4 koncertów. W piątek o 18:00 Blask Vesper, czyli lokalny zespół prezentujący muzykę spod znaku chrześcijańskiego rocka. Gwiazdą wieczoru o 20:00 będzie New Years Day, czyli zespół wykonujący covery U2 - najlepsze show tego typu w Posce. 

 

W niedzielę o 18:30 na scenie wystapi Awaria, a o 20:00 Krywań - jeden z najstarszych podhalańkich zespołów, który umiejętnie łaczy muzykę popularną z folkiem góralskim.

 

Na szczęście do Goniacki jeszcze kilka dni i wciąż można się zapisać na wszystkie biegi.

Zapraszamy szczególnie do udziału w biegu "Hotel Bania Goniacka Het na Grape" - zwycięzca otrzyma voucher na 2-dniowy pobyt w hotelu z osobą towarzyszącą :)

 

Przy okazji można też wziąć udział w akcji charytatywnej Pomoc Mierzona Kilometrami- biegając pomagamy. Do zobaczenia W Białce Tatrzańskiej!

 

Więcej na www.goniacka.pl

 

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
23 sierpnia 2016

Lato w Białce trwa!

Serdecznie zapraszamy już jutro na koncert ABBA Cover Band na scenie Kultury na Bani. Start godzina 20:0.

 

Kto nie pamięta królującego w latach 70′ zespołu ABBA? Dzięki świetnemu image’owi zespołu coverowego będziemy mogli przeżyć prawdziwą, muzyczną podróż w czasie. Wstęp na wszystkie koncerty na Scenie Kultury na Bani jest bezpłatny!

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
18 sierpnia 2016

Eksplozja kolorów i Mistrzostwa Polski Cross Monster

13 sierpień przyniesie z pewnością dużo wrażeń. 

 

Już po raz trzeci zawodnicy z całej Polski zmierzą się z trasą, która będzie sprawdzianem nie tylko kondycji, ale również walecznego charakteru. Mistrzostwa Polski Cross Monster odbędą się w Białce Tatrzańskiej 13 sierpnia 2016 roku. Jedne z najbardziej widowiskowych zawodów w tym roku ponownie pojawią się w kalendarzu letnich imprez! Na podtatrzańskie hale przyjedzie czołówka najlepszych riderów terenowych hulajnóg Monsterroller, aby stanąć do walki w przepięknym, a zarazem trudnym terenie. Rozgrywane na stokach Kotelnicy Białczańskiej mistrzostwa to prawdziwa seria sprintów po stromych zboczach, na których szybka jazda wymaga dużej odwagi. Uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe, jak również wykazać się sprytem i poczuć ducha walki! Zmierzą się bowiem w dwóch konkurencjach – drużynowy Monster Slalom oraz Zjazd na Krechę, gdzie każdy sobie! Licząca 1300 metrów trasa Zjazdu na Krechę rozpoczyna się na samym szczycie, a kończy w sercu ośrodka – pod dolną stacją kolei nr VI – gdzie po całym dniu wrażeń będziemy świętować zwycięstwa! Bronić tytułu będzie zeszłoroczny nr 1 – Drużyna Mistrzów.

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy w terenie! Impreza adresowana jest nie tylko do zawodowców, którzy walczą o  najlepsze czasy, ale również do amatorów chcących się sprawdzić. Jeżeli tylko nie brakuje Ci zapału do rywalizacji i tej iskry w oku – te zawody są dla Ciebie! Najlepsi zostaną obdarowani cennymi nagrodami – ich pula przekracza 5.000 zł. Dodatkowo wszyscy startujący będą mieli możliwość wygrać nagrody rzeczowe, bez względu na wynik w zawodach – wśród nich sprzęt sportowy oraz vouchery na zakupy w sklepach Regatta. 

Poprzednie edycje są najlepszą rekomendacją, by zarezerwować sobie czas na 13 sierpnia i przyjechać do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.  Startujemy o 11:30! 

Nie zabraknie Kolorowej Eksplozji, pokazów rowerowych i motocyklowych, strefy aktywności, maratonu zumby oraz animacji dla małych i dużych dzieci.

Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska.

Wieczór zapowiada się równie intensywnie - zapraszamy na koncert Kapeli Hanki Wójciak.

Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. W piosenkach Kapeli odnaleźć można echa muzyki orientalnej i celtyckiej, połamane rytmy, polskie motywy ludowe, śpiew rodem z Mongolii i Tuvy, wokalizy w rejestrze gwizdkowym… Hanka, założycielka zespołu, jest autorką słów i melodii. Na wspólnych próbach muzyka i aranże nabierają ostatecznego kształtu. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem – To jest muzyka kolorowa!

Wstęp na wszystkie koncerty z cyklu Kultura na Bani jest bezpłatny!

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
12 sierpnia 2016

Lato na Bani w ofercie First Minute już dostępne! Zarezerwuj wakacje i skorzystaj z promocji.