Hotel Bania


Codziennie mają miejsce nowe wydarzenia w Białce Tatrzańskiej. Dzięki wieściom, możesz zawsze być na bieżąco i zobaczyć, jak dużo się u nas dzieje.

Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania
Hotel Bania

VI Puchar Reksia - finał na Bani już 19 marca!

Puchar Reksia to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci. W tym roku obchodzimy 50-cio lecie powstania sympatycznego Reksia, który jest bohaterem ponad 65 odcinków animowanych.

 

W 2017 roku Puchar został podzielony na dwa wydarzenia. Pierwsze odbyło się na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej, a finałowe zmagania zobaczymy już 19 marca na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej u stóp Kotelnicy.

 

VI Puchar Reksia - finał na Bani już 19 marca!

 

W programie m.in. szkolenie dla małych zawodników w jeździe slalomem poprowadzone przez mistrza Polski Jakuba Ilewicza, czytanie bajek przez żonę twórcy postaci Reksia, panią Helenę Filek-Marszałek, oraz animacje ruchowe przy muzyce na wolnym powietrzu. 

 

Mali zawodnicy mogą liczyć na poczęstunek, rozgrzewającą herbatę oraz świetną zabawę. Zawody od lat cieszą się wielką popularnością - w tym roku swój udział zapowiedziało ok. 400 uczestników w sześciu grupach wiekowych. 

 

Partnerami wydarzenia są m.in Hotel Bania **** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska i Szkoła Narciarska STOK.

 

Więcej informacji na: 

http://pucharreksia.pl/ 

https://www.facebook.com/Puchar-Reksia-118034421690052/?fref=ts

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
13 marca 2017

VII Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej

Już po raz siódmy, sobotę 11 marca 2017 na trasie FIS 1 Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białaczańska spotkają się najwięksi pasjonaci białego szaleństwa, by rywalizować w popularnych zawodach o Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej.

 

Tegoroczna impreza będzie siódmą edycją popularnych zawodów narciarskich dla dzieci i dorosłych. W tym sezonie uczestnicy zmierzą się w jednym przejeździe slalomu giganta, który ustawiony zostanie na trudnej, 780-metrowej trasie FIS 1. Impreza podzielona zostanie na kilka kategorii, ze względu na wiek oraz płeć zawodników. Będzie można wyróżnić 6 grup: chłopcy i dziewczynki do 10 lat (rocznik 2007 oraz młodsi), dziewczęta do lat 16 (rocznik 2001 i młodsze), chłopcy do lat 16 (rocznik 2001 i młodsi), kobiety i mężczyźni od 61 lat (rocznik 1956 i starsi), kobiety open do 60 lat (rocznik 1957 i młodsze) oraz mężczyźni open (rocznik 1957 i młodsi).

 

Zgłoszenia na zawody przyjmowane są do dnia 10 marca 2017, poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie internetowej www.sport-timing.pl. Limit zgłoszeń wynosi 150. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zapisania się na zawody w dniu imprezy, w biurze zawodów. Biuro zawodów, zlokalizowane na szczycie Kotelnicy, czynne będzie w godzinach od 8:00 do 10:30.

 

Udział w zawodach jest bezpłatny. Dla najlepszych zawodników poszczególnych kategorii przygotowano atrakcyjne nagrody, ufundowane przez znakomitych sponsorów.

 

Zapraszamy do startu! Zapisy TUTAJ >

VII Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
9 marca 2017

Prestige Spa Awards 2017 - zagłosuj na nas

Informujemy, że do 7 marca do godz. 12:00 można jeszcze głosować w konkursie Prestige Spa Awards 2017 na nasze Sielsko Anielsko Wellness & Spa. 

 

Najważniejszym celem XI edycji konkursu jest wyszczególnienie hoteli SPA & Wellness o ponadprzeciętnej obsłudze klienta w kategorii głównej oraz stworzonych subkategoriach. 

 

Prestige Spa Awards 2017 - zagłosuj na nas

 

Wszystkich sympatyków relaksu na Bani zachęcamy do głosowania w kategoriach:

- Najlepszy hotel spa & wellness

- Najlepszy resort spa

- Najlepsze ski & snow spa

 

Odając głos można wygrać cenne nagrody sponsorów konkursu. Głosujemy TUTAJ >

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
3 marca 2017

Puchar Polski SnowVolley 2017 w najbliższy weekend!

SnowVolley niecodzienna odmiana siatkówki już 4 i 5 marca na Kotelnicy Białczańskiej . Miłośnicy siatkówki tym razem będą rywalizować na śniegu.

 

Ta odmiana zrodziła się w Austrii w 2009 roku. Pierwszy polski turniej odbył się w marcu 2015 roku. Miłośnicy tej dyscypliny mimo zimna rywalizowali w Rzykach, niedaleko Andrychowa. Rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego SnowVolley powraca w tym roku.

 

Już sama nazwa turniejów wzbudza ciekawość innych. Często spotykam się z pytaniami, jak to grają w siatkówkę na śniegu. Na bosaka i w krótkich spodenkach? Nie jest im zimno? Dlatego też organizujemy SnowVolley. Chcemy pokazać kibicom, co to za dyscyplina – tłumaczy organizator turniejów, właściciel firmy BDB Event, Marcin Strządała. W tym roku przy odrobinie mrozu, dodamy garść dobrej muzyki oraz dużo uśmiechu i świetnej atmosfery, a to zapowiada nam naprawdę fajną mieszankę. I wbrew temu co mogłoby się wydawać, zawodnicy nie będą grali śnieżkami – przygotujemy dla nich piłki - dodaje Strządała.

 

Puchar Polski SnowVolley 2017 w najbliższy weekend!

 

Dwa turnieje zaplanowane na 2017 otrzymały patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po raz pierwszy rozgrywane będą jako Puchar Polski w siatkówce na śniegu. Pierwszy z nich odbył się na Placu Hoffa w Wiśle w dniach 18-19 lutego. Na drugi pasjonaci siatkówki przeniosą się 4-5 marca na Kotelnicę Białczańską. W obu miejscach odbędą się zmagania kobiet i mężczyzn.

 

Siatkówka na śniegu niewiele różni się od plażowej odmiany tej dyscypliny. Zawodnicy rywalizują parami według tych samych zasad co latem. Uchylając rąbka tajemnicy, nie grają boso, tylko w piłkarskich korkach. Resztę najlepiej sprawdzić samemu w Białce Tatrzańskiej i poznać pierwszych triumfatorów Pucharu Polski w siatkówce na śniegu.

 

Puchar Polski SnowVolley 

4-5 marca 2017

Białka Tatrzańska, Kotelnica

 

https://www.facebook.com/events/340616689666673/

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
1 marca 2017

Bieg Zbójników - 25 lutego 2017

25 lutego 2017 roku odbędzie się 4. edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Jest to bieg narciarski dla amatorów i profesjonalistów o nietypowej formule sportowej, który rozpocznie się u podnóża Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej, a zakończy na szczycie Jankulakowskiego Wierchu.

 

W zawodach Red Bull Bieg Zbójników, które odbędą się 25 lutego w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, mogą wziąć udział wszyscy – profesjonaliści, amatorzy, a także zupełni nowicjusze. W ubiegłym roku najstarszy zawodnik, który podjął zimowe wyzwanie miał 66 lat, do mety dotarły także osoby, które zaledwie dzień wcześniej założyły biegówki na nogi!

 

Jak mówi dyrektor sportowa zawodów Anna Guzik, Red Bull Bieg Zbójników to niecodzienne wyzwanie, ale też okazja do dobrej zabawy - „W naszym biegu nie ma przegranych, a satysfakcja towarzysząca osiągnięciu mety jest ogromna. Jak wielką frajdę daje przełamanie własnych barier i pokonanie słabości wiedzą Ci, którzy podjęli już wyzwanie Zbójnika i dali się porwać przygodzie z biegówkami!” 

Bieg Zbójników - 25 lutego 2017

Licząca 8,2 kilometrów trasa urozmaicona będzie przeszkodami, przy których pokonywaniu przyda się nieco zbójeckiego sprytu. Na dotarcie do mety zawodnicy będą mieli aż dwie godziny, choć jak pokazują minione lata, najszybszym biegaczom wspinaczka zajmie mniej niż 30 minut.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w którym znajdą się czapki Odlo z limitowanej serii Red Bull Bieg Zbójników, chusty techniczne Viking, pamiątkowe numery startowe, kupon na ciepły posiłek oraz voucher umożliwiający startującym udział w konkursie kreatywnym, w którym główną nagrodą będzie zegarek Suunto.

 

Na najlepszych na szczycie czekały będą trofea i atrakcyjne nagrody ufundowane przez marki: Salomon, Thule, Odlo, Viking, Suunto i GoPro. W biegu mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat. Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: http://www.redbull.pl/biegzbojnikow

 

Opłata startowa:

- 30 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 31.01.2017

- 40 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 23.02.2017 (do godziny 14.00)

- 50 zł przy rejestracji i wpłacie wpisowego w biurze zawodów zlokalizowanym w Karczmie na Jankulakowskim Wierchu w dniu 25.02.2017 (w godzinach 8.00 10.00)

 

IV EDYCJA RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW

Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska

25 lutego 2017 - start zawodów godzina 12:00

 

Więcej informacji na stronach:

http://www.redbull.pl/biegzbojnikow

https://www.facebook.com/events/1190042407758299/

Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
22 lutego 2017

Lato na Bani w ofercie First Minute już dostępne! Zarezerwuj wakacje i skorzystaj z promocji.